FILIP FLISAR

smučar prostega sloga
Filip Flisar

Flisar je svojo športno pot začel kot alpski smučar in kot mladinec tekmoval v smuku in superveleslalomu.

Nastopil je na nekaj tekmah evropskega pokala in dveh mladinskih svetovnih prvenstvih a večjih uspehov ni imel.

Zato se je raje preusmeril v smučanje prostega sloga. Prvič je na tekmi za svetovni pokal v smučanju prostega sloga nastopil v sezoni 2007/08 in sicer v disciplini smučarski kros, a je ostal brez točk.

Na zelo odmevnih zimskih Igrah X v Aspnu 2012 je zasedel drugo mesto.

V sezoni 2011/12 se je začel njegov vzpon.

V smučarskem krosu je v Alpe d’Huez dosegel prvo zmago za svetovni pokal v smučarskem krosu, kasneje pa še dve v tej sezoni.

V tej sezoni je prvič osvojil mali kristalni globus v smučarskem krosu, v skupni razvrstitvi svetovnega pokala v smučanju prostega sloga pa peto mesto.

V sezoni 2012/13 je v ameriškem Telluride dosegel svojo četrto zmago v karieri. Po številu zmag za svetovni pokal v moškem smučarskem krosu tako zaseda sedmo mesto na lestvici zmagovalcev.

Na Zimskih olimpijskih igrah 2014 v Sočiju je osvojil šesto mesto v krosu.

Na svetovnem prvenstvu FIS V Kreischbergu v Avstriji je 25. januarja 2015 v osupljivem zaključnem delu odločilne vožnje osvojil zlato medaljo.

To je za Flisarja in Slovenijo prva medalja s svetovnega prvenstva v smučanju v prostem slogu. Ob zmagovalcu Flisarju je srebrno medaljo osvojil Jean-Frédéric Chapuis, dotedanji svetovni prvak in olimpijski prvak iz Sočija, bronasto pa Victor Öhling Norberg.